Ogłoszenia duszpasterskie - 28.04.

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

 1. Niedziela dzisiejsza, trzecia wielkanocna jest świętem Słowa Bożego, rozpoczynamy tydzień biblijny, dziś Pierwszy Narodowy Dzień czytania Pisma św., w związku z tym o 10.20 Proklamacja Słowa Bożego, zaś o 17.30 nabożeństwo biblijne. Dziś też w całym Kościele Polskim modlimy się w intencji kierowców, zaś w naszej parafii gościmy Ks. Piotra Pochopień, który na co dzień pracuje na misjach w Brazylii. W czasie Mszy głosi Słowo Boże zaś po Mszach przy wyjściu zbierać będzie ofiary na potrzeby parafii, w której pracuje.

 2. Jutro, 1 maja, wspomnienie św. Józefa Robotnika, Patrona ludzi pracy, rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną (w dni powszednie o 17.30, w dni świąteczne o godz. 18.00).

 3. W środę uroczystość NMP Królowej Polski. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, w Rokitnie odbywać się będzie Diecezjalna Modlitwa za Ojczyznę. W parafii Msze św. tak jak w niedzielę, oprócz 13.30. Odpust w kościele przy ul. Żeromskiego o godz. 18.30.

 4. W tygodniu ponadto we wtorek wspomnienie św. Atanazego, w czwartek – św. Floriana, w sobotę – święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

 5. W tygodniu, poza środą, Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.

 6. W tym tygodniu przypada też I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź przed Mszami.

 7. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 17.00.

 8. W sobotę odwiedziny chorych w domach, których odwiedza Ks. Daniel od godz. 7.30. Nie będzie odwiedzin chorych, których odwiedza Ks. Sebastian. Odwiedziny chorych będą w następną sobotę od godz. 7.30.

 9. W sobotę nabożeństwo różańcowe, połączone z majowym i ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

 10. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę od 10.00 do 11.00.

 11. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Dobrego Pasterza, do Paradyża odbywać się będzie pielgrzymka Przyjaciół Paradyża.

 12. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 14. Na najbliższe dni życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.

św. ojciec pio
synod diecezji synod diecezji