Ogłoszenia duszpasterskie - 29.11.

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

 1. Dziś pierwsza niedziela adwentu i pierwsza nowego roku liturgicznego, która rozpoczyna w Kościele w Polsce drugi rok cyklu duszpasterskiego pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

 2. Od dziś w zakrystii można zaopatrywać się w opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych. Można też zabrać leżące przy nich programy kolędowych spotkań w kościele, które, zgodnie z rozporządzeniem Ks. Biskupa, odbywać się będą po Nowym Roku zamiast tradycyjnej kolędy.

 3. Przy opłatkach można także, jak co roku, zaopatrywać się w świece wigilijne Caritas.

 4. W tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 – Liturgia Słowa z obrzędem Komunii św.; wieczorne Msze św. codziennie o godz. 18.00. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły za sobą lampiony.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 6. W piątek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie całonocna adoracja Najśw. Sakramentu do porannej Mszy św. sobotniej.

 7. W I sobotę miesiąca odwiedzin chorych w domach nie będzie; odbędą się przed świętami w ogłoszonym później terminie.

 8. Nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych w sobotę o godz. 17.00.

 9. Przyszła niedziela, II adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na ten cel.

 10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna nie będzie, pogrzeby można zgłaszać po Mszy św. wieczornej.

 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6,-, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Do aktualnego numeru „Niedzieli” dołączona jest płyta nt. 33-dniowych ogólnopolskich rekolekcji oddania się Jezusowi przez Maryję; a do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz na 2021 rok.

 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 13. Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi.