Ogłoszenia duszpasterskie - 03.12.

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

 1. Dziś pierwsza niedziela nowego roku liturgicznego, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem świętym”. Dziś też w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Sławomir Strzyżykowski, wicedziekan dekanatu Krosno Odrzańskie i proboszcz Bytnicy. Spotkania rekolekcyjne do środy włącznie na Mszy o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź przed i w czasie Mszy św. Ofiary składane na tacę w dni powszednie będą naszym materialnym podziękowaniem Ks. Rekolekcjoniście.

 2. Od dziś też można nabywać opłatki w zakrystii; ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i budynków kościelnych.

 3. W adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie, w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, poza piątkiem ze względu na uroczystość. Dzieci prosimy, by przynosiły ze sobą lampiony.

 4. W tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Barbary, w środę św. Mikołaja, w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, patronalne święto naszej Parafii.

 5. W dzień odpustu zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 i sumę odpustową o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Ks. Prałat Zygmunt Lisiecki. Jednocześnie przypominamy, że godz. 12.00-13.00 to „czas łaski” w którym Maryja zaprasza nas na modlitwę i czuwanie. W tym czasie będzie też można skorzystać z sakramentu pokuty.

 6. Ponadto w tygodniu Msza św. poranna codziennie o godz. 6.30.

 7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00.

 8. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00; w sobotę w godz. 10.00 – 11.00.

 9. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą adwentu. To dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka na ten cel do puszek.

 10. Poświęcenie medalików dzieciom z klasy III w przyszłą niedziele na Mszach o godz. 12.00, 13.30 i 15.00.

 11. W przyszłą niedzielę w kościele Pierwszych Męczenników o godz. 10.30 Msza św. w intencji pszczelarzy, a na placu kościelnym będzie zorganizowany kiermasz miodu i innych produktów pszczelarskich.

 12. Parafialny Zespół Caritas prosi o zbiórkę żywności i odzieży zimowej. Dary te można przynosić w najbliższą sobotę w godz. 12.00-15.00 do siedziby Caritas, bądź składać do kosza w kościele.

 13. Świece adwentowe będą do nabycia od przyszłej niedzieli: małe w cenie 6,- a duże – 13,-.

 14. Kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci naszej świetlicy odbywać się będzie przez dwie najbliższe niedziele przy wyjściu z kościoła.

 15. Koncert „Energia Serc” odbędzie się w kościele Pierwszych Męczenników w czwartek o godz. 19.15.

 16. Zapraszamy na film „Sprawa Chrystusa” w sobotę, 9.12. o godz. 19.30 w kinie Helios; bilety 12,-/os. Zapisy w zakrystii.

 17. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 18. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne w cenie 2,- i 5,-.

 19. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby wykonanych prac w kościele i na plebanii, a także na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 20. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.