Ogłoszenia duszpasterskie - 02.12.

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

 1. Dziś pierwsza niedziela nowego roku liturgicznego, który przeżywać będziemy pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Dziś też w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Piotr Pochopień, misjonarz z Brazylii. Spotkania rekolekcyjne do środy włącznie na Mszy o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź przed i w czasie Mszy św. Ofiary składane na tacę w dni powszednie będą naszym materialnym podziękowaniem Ks. Rekolekcjoniście.

 2. W adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły ze sobą lampiony.

 3. W tygodniu we wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Barbary, w czwartek św. Mikołaja, w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, patronalne święto naszej Parafii.

 4. W dzień odpustu zapraszamy na godzinna adorację „czas łaski” w godz. 12.00-13.00. W tym czasie będzie też można skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 13.00 rozpoczniemy Mszę św. odpustową, której przewodniczyć będzie nasz tegoroczny Rekolekcjonista.

 5. Ponadto w tygodniu Msza św. poranna codziennie o godz. 6.30, nabożeństwa przed wieczorną Mszą św. wg zwykłego planu.

 6. Spotkanie dla młodzieży pt. „Pan jest z Tobą” rozpocznie się w środę w kaplicy katedralnej o godz. 18.00.

 7. Spotkanie dla grupy Przyjaciół Paradyża po Mszy św. wieczornej w czwartek w sali parafialnej.

 8. Całonocna adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej do sobotniej Mszy św. porannej.

 9. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00; w sobotę czynna nie będzie.

 10. Przyszła niedziela - druga niedziela adwentu. To dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na ten cel.

 11. Poświęcenie medalików dzieciom z klasy III w przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 13.30.

 12. Od dziś można zaopatrywać się w opłatki w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i budynków kościelnych.

 13. Katechezy przed chrztem odbywają się w II i III sobotę miesiąca w sali parafialnej o godz. 17.00.

 14. Bezpłatne porady prawne w naszej parafii można uzyskać w każdą I i III środę miesiąca po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej.

 15. Parafialny Zespół Caritas prosi o zbiórkę żywności. Dary te można składać do kosza w kościele. Jednocześnie informujemy, że w naszym oddziale Caritas nie przyjmujemy odzieży. Odzież można przekazywać bezpośrednio do magazynu przy ul. Towarowej.

 16. Świece adwentowe będą do nabycia od przyszłej niedzieli: małe w cenie 6,- a duże – 13,-.

 17. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 18. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne.

 19. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 20. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.