Ogłoszenia duszpasterskie - 01.12.

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

 1. Dziś pierwsza niedziela adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”, który kieruje nasze spojrzenie na Eucharystię. Dziś na Mszach rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Andrzej Tomys, proboszcz parafii pw. Najśw. Zbawiciela w Gorzowie. W dni powszednie nauki rekolekcyjne na Mszach o godz. 9.00 i 18.00, a taca ze Mszy w dni powszednie będzie naszym materialnym podziękowaniem Ks. Rekolekcjoniście. Spowiedź rekolekcyjna codziennie przed i w czasie Mszy św.

 2. Od dziś można zaopatrywać się w opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych. Do opłatków dołączony jest plan kolędy, który jednak zawsze należy konfrontować z aktualnymi ogłoszeniami.

 3. Ponadto w tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, spowiedź przed Mszami. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły za sobą lampiony.

 4. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia we wtorek 3.12. o godz. 18.00 w Domu Biskupim przy ul. 30 stycznia.

 5. W środę wspomnienie św. Barbary, a w piątek św. Mikołaja.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 7. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie dla naszej diecezji i uświęcenie duchowieństwa diecezjalnego.

 8. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie całonocna adoracja Najśw. Sakramentu do porannej Mszy św. sobotniej.

 9. W piątek, 6.12. w kościele przy ul. Warszawskiej będzie realizowane nagrywanie kolęd przez TVP w wykonaniu chóru Cantabile. Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu.

 10. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 7.30.

 11. Spotkanie dla wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej.

 12. Nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 17.00. Po Mszy wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca, Przyjaciół Paradyża i grupy O. Pio w sali parafialnej.

 13. W przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii na Mszy o 12.00 i 13.30.

 14. II niedziela adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na ten cel.

 15. Przyszła niedziela będzie obchodzona w Polsce jako uroczystość ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP; to także tytuł naszego kościoła i parafii. Główne uroczystości ku czci naszej Patronki, którym przewodniczyć będzie Ks. Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński w połączeniu z wizytacją kanoniczną w naszej parafii odbędą się w poniedziałek 9.12. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

 16. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i w czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 17. W związku z przygotowaniami do koronacji Obrazu Matki Bożej Paradyskiej, w zakrystii można nabywać cegiełki na Korony. Wysokość ofiary zależy od ofiarodawcy, a każdy nabywający cegiełkę może, wg swojej woli, przekazać swoje dane osobowe do Seminarium za pośrednictwem parafii.

 18. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6,-, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 19. W zakrystii można zaopatrywać się w kalendarze nasze diecezjalne na przyszły rok w cenie 5,- i 2,-.

 20. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 21. Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi.