Ogłoszenia duszpasterskie - 26.03.

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj, w niedzielę IV Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzić będzie Ks. Piotr Kępka, proboszcz z parafii w Maszewie. W modlitwie wypraszamy wszystkie potrzebne łaski dla Ks. Rekolekcjonisty i całej naszej Parafii.
 2. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. Msza św. o 6.30 bez kazania. Zapraszamy serdecznie do udziału w rekolekcjach i spowiedzi wielkopostnej. Spowiedź 30 minut przed i w czasie Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi. Przy wyjściu można jeszcze wziąć kartki z programem rekolekcji. Taca z tych dni będzie przeznaczona jako nasze materialne podziękowanie Ks. Rekolekcjoniście.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątek o godz. 16.30 zakończone udzieleniem Komunii św., zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 i bezpośrednio po niej Msza św. wieczorna.
 4. W tygodniu nie będzie tradycyjnych nabożeństw, jedynie w czwartek adoracja Najśw. Sakr. po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.
 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od godz. 7.30. Nabożeństwo różańcowe ze zmianą tajemnic różańcowych w sobotę o godz. 17.00.
 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (wszystkie grupy) w sobotę w sali parafialnej o godz. 12.30.
 7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 13.00.
 8. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. W przyszłą niedzielę przy wejściu do kościoła odbywać się będzie kiermasz wielkanocny palm i ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci działającej przy Parafii świetlicy.
 10. Kancelaria czynna będzie tylko w czwartek godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00. We wtorek, ze względu na rekolekcje czynna nie będzie.
 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Niech lektura czasopism katolickich pomoże nam w jak najlepszym przeżywaniu tajemnic męki i zmartwychwstania Chrystusa.
 12. W okresie Wielkiego Postu do skarbon przy wejściu do kościoła można składać swoje osobiste ofiary, jako jałmużnę postną.
 13. Do kosza przy ołtarzu można składać dary żywnościowe i odzież dla najbardziej potrzebujących naszych parafian.
 14. Centrum Charytatywne organizuje wyjazd na nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej na dzień 7.04. Zapisy i dokładne informacje przy ul. Słonecznej 63.
 15. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową do Myśliborza lub Rokitna, która odbędzie się z 7 na 8 kwietnia. Zapisy i dokładne informacje można uzyskać na stronie internetowej lub w zakrystii po Mszach Św. Rozpoczęcie 7 kwietnia o godz. 20.00 Mszą Św. w Katedrze.
 16. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.
 17. Na czas rekolekcji i realizowania postanowień wielkopostnych życzymy siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.