Ogłoszenia duszpasterskie - 24.12.

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

 1. Dziś czwarta niedziela adwentu, która jednocześnie jest dniem wigilijnym. Msze św. z IV niedzieli adwentu o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Pasterki o godz. 22.00 i o północy. Taca z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.

 2. Dziś imieniny obchodzi Bp Adam Dyczkowski. Pamiętamy o Solenizancie w naszych modlitwach.

 3. Boże Narodzenie przypada w poniedziałek. Msze św. w naszym kościele tak jak w niedzielę oprócz Mszy o 7.30.

 4. Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia , święto św. Szczepana przypada we wtorek. Msze św. tak jak w niedzielę. Taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i ITF.

 5. W środę w liturgii przypada święto św. Jana Ewangelisty, w czwartek – świętych Młodzianków.

 6. W tygodniu od środy do soboty Msze o godz. 6.30 i 18.00. W piątek, ze względu na oktawę Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 7. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00 – 11.00.

 8. Przyszła niedziela to ostatni dzień roku kalendarzowego, w liturgii uroczystość św. Rodziny. Msze św. tak jak w niedzielę, oprócz Mszy wieczornej, która rozpocznie się o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

 9. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: świąteczne, podwójne w objętości wydania „Niedzieli” w cenie 10,- ze śpiewnikiem i płytą Arki Noego oraz kalendarzem na Nowy Rok i „Gościa Niedzielnego” po 8,00, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne w cenie 2,- i 5,-.

 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby wykonanych prac w kościele i na plebanii, a także na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 12. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.