Ogłoszenia duszpasterskie - 05.11.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą

 1. W tygodniu w czwartek przypada święto poświęcenia Bazyliki św. Jana i Najświętszego Zbawiciela na Lateranie; tego dnia odpust w kościele Najśw. Zbawiciela przy ul. Niemcewicza o godz. 18.30.

 2. W piątek przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, zaś w sobotę, 11.11. św. Marcina z Tours, to jednocześnie 99. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ks. Biskupa rozpocznie się o godz. 10.30 w Białym Kościele.

 3. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00; modlitwa wypominkowa za zmarłych od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

 4. Spotkanie dla grupy Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy św. w sali św. Józefa.

 5. W Dzień Niepodległości, 11.11. organizatorzy z Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają na wspólny śpiew pieśni patriotycznych po Mszy św. wieczornej do sali św. Józefa.

 6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00; w sobotę czynna nie będzie.

 8. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedziele, 19.11. Mszą św. o godz. 18.00 w kaplicy katedralnej. Następne spotkania w tygodniu o godz. 19.00.

 10. Hospicjum św. Kamila organizuje grupę wsparcia dla osób dorosłych przezywających żałobę. Spotkania w I i III wtorek miesiąca o godz. 17.00; zaś dla dzieci i młodzieży w każdą środę o godz. 16.00. Spotkania odbywają się w budynku Hospicjum przy ul. Stilonowej 21.

 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne w cenie 2,- i 5,-, w ten sposób wspieramy też materialne dzieła prowadzone w naszej diecezji.

 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby wykonanych prac w kościele i na plebanii, a także na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 13. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.