IV Niedziela Adwentu – 18.12.2016 A.D.

18.12.2016
 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Na Mszy św. o godz. 12.00 przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Światełko będzie można zabierać w tygodniu po Mszach świętych.
 2. Zapraszamy na kiermasz świąteczny przygotowany przez dzieci z naszej świetlicy Pod Tęczą przy wyjściu głównym          z kościoła. Ofiary będą przeznaczone na ferie zimowe dla dzieci.
 3. Dziś też po Mszach o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 własnoręcznie wykonane stroiki przy wyjściu bocznym z kościoła rozprowadzać będą uczniowie z Zespołu Szkół nr 14.
 4. Po Mszy św. można zaopatrywać się w opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych. W opłatki będzie można jeszcze się zaopatrywać do piątku włącznie w zakrystii; zaś pomimo wcześniejszych ogłoszeń nie będzie już świec wigilijnych.
 5. W poniedziałek Ks. Proboszcz będzie świętował swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę św. imieninową w intencji Ks. Proboszcza. Tego dnia Czcigodny Solenizant będzie przewodniczył Eucharystii o godz. 18.00. W tym dniu również pamiętajmy w swoich osobistych modlitwach za naszego pasterza, a zwłaszcza o potrzebne łaski niezbędne                   w prowadzeniu Kościoła parafialnego. Niech dobry Bóg darzy łaską zdrowia,Chrystus niech zawsze prowadzi właściwymi ścieżkami, a Duch Święty obdarza pełnią darów. Życzymy wytrwałości w podejmowanych trudach, życzliwości parafian, oraz opieki Świętych Patronów w każdym dniu proboszczowskiego posługiwania.
 6. W tygodniu do piątku włącznie Msze św. roratnie o godz. 18.00.
 7. Okazja do spowiedzi adwentowej codziennie do piątku włącznie od godz. 17.30.
 8. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 7.30.
 9. Spotkanie lektorów i ministrantów w piątek o godz. 12.00.
 10. Wigilia Bożego Narodzenia przypada w sobotę. W wigilię przypadają imieniny Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Tego dnia zachowujemy zwyczajowy post. Nie będzie Mszy porannej. Wieczorem Msze św. pasterskie w naszym kościele o godz. 22.00 i o północy. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.
 11. Przyszła niedziela jest świętem Bożego Narodzenia. Msze wg rozkładu niedzielnego oprócz godz. 7.30.
 12. Zapraszamy już dzisiaj na III Orszak Trzech Króli pod patronatem Biskupa Diecezjalnego, który będzie miał miejsce        w naszym mieście 6 stycznia 2017r. Zapraszamy do włączenia się i udziału wszystkich parafian: dzieci, młodzież i całe rodziny. Kolorem naszej parafii jest kolor czerwony.
 13. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest tylko we wtorek i w czwartek o godz. 19:00.
 14. W zakrystii są do nabycia kalendarze nasze diecezjalne na rok 2017, a także prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny”. Już dziś informujemy, że świąteczny numer „Niedzieli” będzie do nabycia w czasie Świat i w tygodniu poświątecznym w zwiększonej objętości w cenie 10,-.
 15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, Seminarium Duchowne oraz do skarbony św. Antoniego.
 16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych, Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia.