Ogłoszenia parafialne na uroczystość Trójcy św.

12.06.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Trójcy św.

12.06.2022

 1. Dziś uroczystość Trójcy św., która kończy czas przyjmowania Komunii wielkanocnej. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby KUL i ITF.

 2. W tygodniu Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 3. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

 4. W poniedziałek św. Antoniego z Padwy, odpust w Białym Kościele o godz. 18.00.

 5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele wg niedzielnego rozkładu, nie będzie jedynie Mszy o 13.30. Prosimy o dekoracje domów i okien.

 6. W dzień Bożego Ciała Msza św. w katedrze o godz. 10.00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Chrobrego, Jagiełły, Warszawską, Sikorskiego i z powrotem do katedry.

 7. Po zakończonej procesji na placu katedralnym rozpocznie się festyn rodzinny organizowany przez sekretariat 40. pieszej pielgrzymki z Gorzowa na Jasną Górę. W programie występy artystyczne, licytacje i wiele innych atrakcji. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 8. W czwartek, 16.06., przypada 10. rocznica konsekracji biskupiej naszego Bpa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętamy o Jubilacie w naszych modlitwach.

 9. Na piątek po Bożym Ciele zostaje udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystając z dyspensy zawsze należy pamiętać o zadośćuczynieniu.

 10. W sobotę 18.06. przypada odpust Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, Patronki naszej diecezji. Msza św. odpustowa połączona z 50. rocznicą utworzenia administracji kościelnej na Ziemi Lubuskiej rozpocznie się w Rokinie o godz. 12.00. Można jeszcze w zakrystii zapisywać się na wyjazd autokarowy. Opłata 20,- od osoby. Osoby już zapisane prosimy o uregulowanie wpłaty. Wyjazd w sobotę sprzed katedry o godz. 9.00.

 11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16.00-17.00, w sobotę czynna nie będzie.

 12. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 19.06. w parafii św. Wojciecha Mszą św. o godz. 18.30.

 13. ITF zaprasza na dwuletnie studia podyplomowe. Dokładne informacje na stronie itf.zgora.pl.

 14. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”. Jest też do nabycia wydanie specjalne „Gościa Niedzielnego”, pt. Wielki Cud o cudach eucharystycznych w cenie 12,-.

 15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 16. Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej, Patronki naszej parafii.